Kiemelten tehetséges gyermekek, tanulók gondozása

A szülőkkel és pedagógusokkal együttműködve segítjük a kiemelkedően tehetséges gyermekek tehetségazonosítását, tehetségük kibontakozását, ezzel hozzájárulva harmonikus személyiségfejlődésükhöz.

A kiemelten tehetséges gyermek, tanuló: az a különleges bánásmódot igénylő gyermek, tanuló, aki átlag feletti vagy speciális képességekkel, magas fokú kreativitással rendelkezik, és felkelthető benne a feladat iránti erős motiváció, elkötelezettség.

• Amennyiben a gyermek tehetségének kibontakoztatásához, tehetségprogramban való részvételéhez szakmai ajánlásra van szükség.
  • A nevelési-oktatási intézmény tehetségponttá válásában, vagy egyéb tehetséggondozással kapcsolatos felvilágosításban igényel segítséget.

• tehetségazonosítás (10 éves kor alatt a tehetség csak valószínűsíthető, de még nem azonosítható), melynek során speciális tehetségprogramban való részvételre adunk javaslatot,
  • a tehetséges gyermek személyiségfejlődésének támogatása, szükség esetén további megsegítésre irányítás, pl.: kettős különlegességgel rendelkező tehetségek esetében, ahol érzelmi vagy részképesség zavar nehezíti a tehetség kibontakoztatásában, nevelési tanácsadás és/vagy szakértői bizottsági tevékenység keretében pszichológiai, gyógypedagógiai megsegítés,
  • tanácsadást, támogatást nyújtunk szülőknek, konzultációt tartunk a pedagógusok részére,
  • előadásokkal, tehetség –tanácsadási fórum szervezésével segítjük a pedagógusok tájékozódását

• Tehetségazonosítás kérésének esetén a szülő vagy a pedagógus bármikor kérheti az igénylő űrlap (honlapunkról letölthető) kitöltésével, annak eljuttatásával az illetékes tagintézményhez.
  • Egyéb információ, tájékoztatás kérése közvetlenül az illetékes tagintézmény tehetséggondozó koordinátorától személyesen, telefonon.