Nevelési tanácsadás

Segítség nyújtása a gyermek családi-, és óvodai neveléséhez, a tanuló iskolai neveléséhez és oktatásához, ha a gyermek, tanuló egyéni adottsága, fejlettsége, képessége, tehetsége, fejlődésének üteme indokolja,

A nevelési tanácsadás a gyermekek és családjuk számára nyújtanak segítséget iskolai, tanulási problémák vagy a családban fellépő krízishelyzet esetén. A viselkedési rendellenességet, tanulási nehézséget, mentálhigiénés problémákat pszichológusok, fejlesztő pedagógusok, gyógypedagógusok segítenek felismerni és a korrekcióra, fejlesztésre megoldást találni.
  • Ha a gyermeke az alábbi területeken jelentős változást mutat:
    • érzelmi állapot (pl.: szorongás, alvászavar, lehangoltság)
    • teljesítmény (pl.: markáns teljesítmény hanyatlás)
    • terhelhetőség (pl.: motiváltság változása)
    • érdeklődés (pl.: beszűkülés)
    • viselkedés (pl.: agresszió, indulatkezelési nehézség)
  • Ha a szülő gyermeke nevelésével kapcsolatban bizonytalan és tanácsra van szüksége.

A szakemberek különböző formában segítenek a gyerekeknek és szülőknek:
  • folyamatdiagnosztikai célú pszichológiai, gyógypedagógiai-pedagógiai vizsgálat, valamint gondozás történik,
  • terápiás ellátás, korrektív megsegítés a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján a nevelési tanácsadás keretében fejlesztésben részesülő gyermekek, tanulók számára,
  • pszichológiai, gyógypedagógiai, pedagógiai tanácsadás történik, és konzultációs lehetőség biztosított a gyermekek, a tanulók szülei, pedagógusai részére.

A nevelési tanácsadásba jelentkezés önkéntes, a szülő és a szakember együttműködésére épül.
  • nevelési-oktatási intézmény: bármikor kérheti, ha a fenti problémák valamelyikével találkozik, az igénylő űrlap (honlapunkról letölthető) kitöltésével, szülő beleegyezésével, az igénylő lap eljuttatásával az illetékes tagintézményhez.
  • szülő: telefonon vagy személyesen az illetékes tagintézményben